Kontakt

PROJEKTOWANIE OGRODÓW WARSZAWA
firma:
P.H.U. Piotrowicz

ul. Płońska 36A
03-683 Warszawa

  22-2166177
   791987266

Napisz wiadomość (kliknij tu)

Oferta

Cennik

Aktualności

Reklama

  • Projektowanie, zakładanie, pielęgnowanie ogrodów Warszawa
    i okolice 791987266, 22-2166177

Zasięg usług ogrodniczych:
Warszawa Białołęka, Bielany, Praga Północ, Bemowo, Ochota, Mokotów, Ursus, Wilanów, Włochy, Ursynów, Wawer, Wesoła, Ząbki, Marki, Zielonka, Wołomin, Klembów, Nadma, Radzymin, Wieliszew, Legionowo, Jabłonna, Czosnów, Łomianki, Izabelin, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki, Leszno, Błonie, Pruszków, Komorów, Nadarzyn, Lesznowola, Raszyn, Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Józefów, Otwock, Wiązowna, Halinów, Dębe Wielkie, woj. Mazowieckie


Tu jest miejsce
na Twoją reklamę
791 987 266EKOBORD

w najniższej cenie
www.ogrodniczy-sklep.pl

Kratki trawnikowe
Kratki trawnikowe
czarne, zielone
do parkingów
i wzmocnienia
trawników


Trawa z rolki

Dachy zielone - GCL - zakładanie dachów zielonych - Projektowanie-Ogrodów.Warszawa.pl

Systemy dachów zielonych w oparciu o najlepszą na rynku ofertę firmy GCL - wyspecjalizowanej w technikach zakładania dachów zielonych.

Nasze zielone dachy wykonujemy w operciu o materiały firmy GCL ze względu na trwałość, funkconalność i ekonomiczność materiałów.


OFERTA MATERIAŁÓW DO ZIELONYCH DACHÓW FIRMY GCL
Copyrights © GCL sp. z o.o.

Green City Life (zielone życie miasta) zajmuje się wprowadzaniem i dystrybucją na polskim rynku wysokiej klasy technologii i produktów do kształtowania architektury krajobrazu. 
W swojej ofercie posiadamy systemy zielonego dachu firmy ZinCo, wzmacniane nawierzchnie trawiaste Netlon Advanced Turf, system do nasadzeń drzew w miastach firmy Greenleaf oraz hydroizolacje z kauczuku syntetycznego EPDM Resitrix firmy Phoenix.

 

 Wiedza i profesjonalizm pracowników GCL to gwarancja ciekawych i niestandardowych rozwiązań. Przykładem mogą być zielone dachy ZinCo oraz hydroizolacje EPDM Resitrix firmy Phoenix pozwalające na tworzenie bezpiecznych i ekologicznych systemów zieleni na dachach. System sadzenia drzew angielskiej firmy Greenleaf wpływa natomiast na polepszenie warunków rozwoju drzew w miastach. Inną oferowaną technologią są wzmacniane nawierzchnie trawiaste Netlon Advanced Turf. Stwarzają one m.in. możliwość wykonywania dróg pożarowych w postaci bardzo wysokiej jakości trawników. 

 

Nasi doradcy służą bezpłatną i fachową pomocą na każdym etapie inwestycji, zarówno w projektowaniu jak i wykonywaniu zielonych dachów, nasadzeń drzew w miastach i wzmacnianych nawierzchni trawiastych. Działania naszych doradców ukierunkowane są nie tylko na sprzedaż ale również na promowanie zieleni w miastach, czego dowodem są liczne szkolenia prowadzone przez naszych doradców, jak i publikacje w prasie branżowej o możliwościach i sposobach odzyskiwania terenów zielonych utraconych na rzecz zabudowy. Zielone dachy, zielone drogi pożarowe czy nasadzenia drzew na terenach zurbanizowanych to możliwości zwiększenia powierzchni biologicznie czynnej w miastach.
 

• O ZinCo
Firma ZinCo GmbH powstała w 1957 roku, a od początku lat 70 - tych skupiła się wyłącznie na opracowywaniu systemów zielonych dachów
- od elementów drenażowych, włóknin i mat, aż po akcesoria oraz substraty dla różnych zastosowań.

Dziś możemy pochwalić się kilkudziesięcioma systemami zielonego dachu, od bardzo lekkich dachów ekstensywnych poprzez dachy półintensywne, aż do tzw. „ogrodów dachowych”.
Co istotne nasza technologia pozwala na zazielenianie niemal wszystkich typów dachów - od bezspadkowych do stromych (o nachyleniu nawet do ponad 35 stopni), o konstrukcji drewnianej lub metalowej.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologia ZinCo umożliwia wszechstronne zagospodarowanie dachów również wtedy, gdy występuje konieczność wykonania nawierzchni jezdnych o dużej wytrzymałości (drogi pożarowe, dojazdowe dla ciężkiego sprzętu, parkingi itp.), a także placów zabaw, chodników itp.
Poza rozwiązaniami katalogowymi chętnie podejmujemy się nietypowych wyzwań wymagających niestandardowego podejścia do tematu.

 

• Zalety systemu ZinCo

EKOLOGICZNE
 

Zatrzymywanie wody

W zależności od rodzaju użytego systemu zielone dachy zatrzymują od 50 do 90% opadów atmosferycznych. Większość wody szybko wyparowuje, reszta stopniowo ścieka do kanalizacji. Dzięki temu zmniejsza się ilość montowanych na budynkach rynien, kanałów i zbiorników na deszczówkę, co powoduje, że koszty odprowadzania wody stają się niższe. 
 

Przedłużenie żywotności dachu

Pod warstwą zieleni pokrycie dachu jest chronione przed promieniami UV, gradem, gorącem i zimnem. Naprężenia występujące w pokryciu dachowym związane ze zmianą temperatury zostają zlikwidowane, co znacznie wydłuża żywotność dachu.

 

Zmniejszenie kosztów energii

Systemy termoizolacyjne, np. system DUO-Dach, oparty na produkcie Floratherm® można zaliczyć do ogólnej izolacji budynku. Inwestor zmniejsza koszty ogrzewania przykładowo o około 2 litry oleju opałowego na metr kwadratowy rocznie.
 

Wykorzystanie zielonego dachu

Uwzględnienie w projekcie zabudowy zielonego dachu, jako powierzchni biologicznie czynnej, pozwala na efektywniejsze wykorzystanie działki budowlanej. 

 

Wolna powierzchnia do wykorzystania

Dachy można zagospodarować na wiele sposobów - od czystego "rezerwatu przyrody" przez ogrody wypoczynkowe, tereny do gier, zabaw i uprawiania sportu. To wszystko bez konieczności wykorzystania drogiego terenu budowlanego.

 

EKONOMICZNE
 

Poprawa mikroklimatu

Dachy pokryte roślinnością nawilżają i chłodzą powietrze. Wpływa to przede wszystkim na przyległe pomieszczenia mieszkalne i biurowe, ma także swój wkład w polepszenie mikroklimatu w miastach. Dzięki mniejszemu nagrzewaniu powierzchni dachu, urządzenia klimatyzacyjne działają znacznie ekonomiczniej.

Wiązanie pyłu i substancji szkodliwych
Zieleń na dachu odfiltrowuje z powietrza 10-20 % pyłów zarówno dzięki dużej powierzchni liści roślin użytych w ogrodach dachowych, jak również poprzez zahamowanie ruchu powietrza. Zatrzymane zostają także azotany oraz inne substancje zawarte w powietrzu i opadach atmosferycznych.

Zwiększona izolacja dźwiękowa
Zielony dach ogranicza odbijanie dźwięków nawet o 3 dB i poprawia dźwiękochłonność dachu nawet o 8 dB. Parametry te są szczególnie istotne np. w budynkach położonych w pobliżu pasów startowych lotnisk lub mieszczących źródła hałasu (dyskoteki itp.).

Zwiększona przestrzeń życiowa
Dachy pokryte roślinnością mogą w dużym stopniu zrekompensować utracone na rzecz zabudowy tereny zielone. Przede wszystkim systemy ekstensywne, bogate w gatunki roślin, stwarzają rozmaite możliwości przywrócenia równowagi w naturze.

Użycie wysokowartościowych materiałów podlegających utylizacji
Do produkcji elementów drenażowych wykorzystywany jest kauczuk, polietylen oraz sztywna pianka polistyrenowa. Czysty grys ceglany Zincolit oraz cząstki organiczne humus są składnikami stosowanymi do wytwarzania substratu Zinco. Najważniejszym kryterium jest jakość produktu, sprawdzana przez uznane instytuty i zakłady badawcze.
 

• SYSTEM EKSTENSYWNY

System dachów ekstensywnych pełni przede wszystkim funkcję ekologicznej warstwy ochronnej (np. zamiast warstwy ze żwiru). Do systemów ekstensywnych używa się sprawdzonych gatunków roślin, odpornych na zmienne warunki pogodowe (słońce, wiatr, brak wody). 

Systemy ekstensywne są z reguły niskie, lekkie i niedrogie. Przy ich zastosowaniu ważne jest, by rozwiązania odprowadzające wodę działały bez zarzutu - korzenie roślin nie mogą mieć zbyt dużej ilości wilgoci, a kanaliki drenażu nie powinny być zbyt obciążone.

Systemy zielonych dachów ZinCo umożliwiają zazielenienie ekstensywne w wielu wariantach – od najprostszego, przeznaczonego dla dachów klasycznych (opartego na drenażu XD20), aż po system dla dachów skośnych o nachyleniu do 35 stopni.

Cechy ekstensywnego zazieleniania:

wymagana ekstensywna (minimalna) pielegnacja

- z reguły wystarczą 1-2 konserwacje rocznie
- zaopatrzenie w wodę i substancje odżywcze zapewnione jest głównie dzięki procesom naturalnym


roślinność możliwie zbliżona do naturalnej

- niewymagająca, pokrywająca powierzchnię, samodzielnie regenerująca się


z reguły niewielkie obciążenie i małe wysokości systemu
- głównie substraty mineralne w warstwach o grubości do ok. 12 cm.


niskie koszty

- budowy i eksploatacji

 

System zielonego dachu „Dywan z rozchodnika” z zastosowaniem Floradrain® FD 25

 "Dywan z rozchodnika" charakteryzuje się niską, pokrywającą grunt roślinnością. Do jej uprawy w klimacie umiarkowanym na powierzchniach płaskich wystarcza około 6 cm substratu "Dywan z rozchodnika".

System "Dywan z rozchodnika" można dopasować do każdego typu dachu. Jest polecany przede wszystkim tam, gdzie oprócz niewielkiego ciężaru ważne są niskie koszty utrzymania.

 

Wysokość systemu: ok. 9 cm
Waga przy pełnym nasyceniu wodą: ok. 95 kg/m2
Objętość zgromadzonej wody: ok. 25 l/m2
Współczynnik spływu wody C: ok. 0,38

• System zielonego dachu "Skalny kobierzec" z zastosowaniem Floradrain® FD 25
W systemie "Skalny kobierzec" gatunki rozchodników uzupełnione są wyższymi rodzimymi bylinami i trawami. Takie rozwiązanie sprzyja szerokim możliwościom komponowania zieleni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wysokość systemu: ok. 11 cm
Waga przy pełnym nasyceniu wodą: ok. 115 kg/m2
Objętość zgromadzonej wody: ok. 35 l/m2
Współczynnik spływu wody C: ok. 0,34

System "Dach 0 Stopni" z zastosowaniem Floraset FS 50/FS 75 
Na dachach ze stojącą wodą należy zapobiec pojawieniu się trwałej wilgoci w warstwie wegetacyjnej. Poprzez zastosowanie Floraset FS 50 lub FS 75 zwiększony zostaje odstęp między pokryciem dachowym a substratem do 5 lub 7,5 cm.

 

Wysokość systemu: ok. 11 lub 14 cm
Waga przy pełnym nasyceniu wodą: ok. 90 kg/ m2
Objętość zgromadzonej wody: ok. 22 l/m2
Współczynnik spływu wody C: ok. 0,38

• System "Fixodrain®" stosowany na dachach wielkopowierzchniowych budynków przemysłowych
System znajduje zastosowanie przede wszystkim przy dachach większych budynków przemysłowych. Zagospodarowanie zielenią tak dużej i surowej powierzchni ma pozytywny wpływ na wygląd całego budynku. Fixodrain® XD20 należy kłaść bezpośrednio na pokrycie (hydroizolację) dachu. Nie jest wymagana dodatkowa mata ochronna.

 

Wysokość systemu: ok. 8 cm

Waga przy pełnym nasyceniu wodą: ok. 90 kg/m2
Objętość zgromadzonej wody: ok. 20 l/m2
Współczynnik spływu wody C: do 0,4

System "Lekka zieleń" dla dachów o niewielkiej nośności 
Dla niektórych dachów standardowy system "Dywan z rozchodnika" może być zbyt dużym obciążeniem. Problem ten można rozwiązać wybierając system z użyciem Floraset FS 75, na którym substrat nie tworzy jednolitej, grubej warstwy. Mimo to, że rozchodniki rozmieszczone są w równych odstępach, sprawiają wrażenie jednej całości, uzupełnianej z biegiem czasu przez mech.

Wysokość systemu: ok. 10 cm

Waga przy pełnym nasyceniu wodą: ok. 60 kg/m2.
Objętość zgromadzonej wody: ok. 21 l/m2.
Współczynnik spływu wody C: nieokreślony

System "Dach o konstrukcji odwróconej" z zastosowaniem Floradrain® FD 25
Płyty termoizolacyjne z polistyrenu ekstrudowanego (XPS) nie powinny być pokrywane warstwami, które hamowałyby dyfuzję wilgoci. Z tego powodu matę chłonno-ochronną zastępuje się przepuszczalną warstwą folii dyfuzyjnej TGV21. Folia zabezpieczająca przed przerostem korzeni - jeśli jest potrzebna - montowana jest bezpośrednio na pokryciu dachu, a więc pod płytami termoizolującymi. Brakujący system magazynowania wody, w normalnych warunkach zapewniany przez ochronną matę magazynującą, rekompensowany jest wyższą warstwą substratu, pełniącego jednocześnie rolę obciążenia w razie silniejszych porywów wiatru.

 

Wysokość systemu: ok. 10 cm
Waga przy pełnym nasyceniu wodą: ok. 105 kg/m2.
Objętość zgromadzonej wody: ok. 23 l/m2.
Współczynnik spływu wody C: ok. 0,38
 

System zielonego dachu na warstwie termoizolacyjnej z zastosowaniem Floratherm® WD
Termoizolacyjny system zielonego dachu może być dobrym rozwiązaniem nie tylko w nowych budynkach, ale także w tych wymagających modernizacji. Osiągnięcie wymaganego poziomu termoizolacji możliwe jest dzięki uzupełnieniu używanej już konstrukcji dachu elementami Floratherm. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić koszty związane z modernizacją dachu.

Floratherm jest pierwszym elementem drenażowym w swojej klasie, który otrzymał certyfikat nadzoru budowlanego Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej w Berlinie. Dach zespołowy DUO ze spienionym szkłem, jako głównym materiałem termoizolacyjnym, oraz przedstawiony tutaj termoizolacyjny system zielonego dachu z Floratherm WD, spełnia również najwyższe wymagania szwajcarskiego standardu Minergie ustanowionego dla obiektów budowlanych.

 

Wysokość systemu: ok. 13 lub 18 cm
Waga przy pełnym nasyceniu wodą: ok. 108 kg/m2.
Objętość zgromadzonej wody: ok. 36 l/m2.
Współczynnik spływu wody C: ok. 0,34
 

• SYSTEM INTENSYWNY

System intensywny - znany również jako „ogród na dachu”, pozwala na zazielenianie stropów w podobny sposób, jak na gruncie naturalnym. Umożliwia on dowolne aranżowanie przestrzeni – od trawników przez większe krzewy, aż do dużych drzew.

System intensywny pozwala na takie zaaranżowanie przestrzeni iż w niczym nie różni się ona od ogrodów na gruncie naturalnym – włącznie z małą architekturą i nawierzchniami jezdnymi.

Cechy:

Dowolność aranżacji zieleń + nawierzchnie
Konieczność intensywnej pielęgnacji
Konieczność regularnego nawadniania 
Miąższość układu od 20 cm


System „Pole lawendy” z zastosowaniem Floradrain® FD 40
Pole lawendy urzeka różnorodnością kolorów i kształtów krajobrazu. Jeszcze bardziej zróżnicowany efekt można uzyskać poprzez modelowanie warstwy substratu (gdy substrat zostanie nałożony w formie pagórków). Strukturę systemu tworzą wysoko rosnące gatunki lawendy, kostrzewy ametystowej i oregano.

 

Średnia wysokość systemu: ok. 16 cm
Średnia waga przy pełnym nasyceniu wodą: ok. 195 kg/m2
Średnia objętość zgromadzonej wody: ok. 70 l/m2
 

System „Ogród na dachu” z zastosowaniem Floradrain® FD 60 

Dach można wykorzystać jako dodatkową przestrzeń życiową. Kształtowanie ogrodu nie ma granic: wybór jest praktycznie nieograniczony, bez względu na to czy potrzebujemy krzewów ozdobnych, grządek z warzywami, miejsc do spacerowania, zbiorników wodnych czy nawet drzew.

 

Wysokość systemu: od ok. 27 cm
Waga przy pełnym nasyceniu wodą: od ok. 340 kg/m2.
Objętość zgromadzonej wody: od ok. 110 l/m2.

• SYSTEM SKOŚNY

System ukośnych powierzchni oraz łagodnych łuków.


 

System "Zielony dach skośny" z zastosowaniem Floraset FS 75
Dachy skośne o nachyleniu do 25 st. również mogą zostać pokryte roślinami. Elementy Floraset®, rozkładane na całej powierzchni, zapewniają dobre zazębienie się z substratem i zapobiegają jego zsuwaniu. Elementy drenażu przenoszą ciężar substratu na krawędź rynny lub na dodatkowe progi. Duże zagłębienia do zbierania wody zapewniają zatrzymanie jej w takiej ilości, aby wystarczyła roślinom w suchych okresach.

 

Wysokość systemu: ok. 14 cm
Waga przy pełnym nasyceniu wodą: ok. 130 kg/ m2
Objętość zgromadzonej wody: ok. 36 l/ m2
Współczynnik spływu wody C: nieokreślony
 

System "Zielony dach stromy" z zastosowaniem Georaster®
System "Zielony dach stromy", bazujący na elementach ZinCo-Georaster®, umożliwia zagospodarowanie roślinnością dachów o nachyleniu powyżej 25 st. Elementy Georaster® o wymiarach ok. 54x54 cm i wysokości 10 cm, wytworzone z podlegającego utylizacji polietylenu (HD-PE), montuje się bez użycia narzędzi, za pomocą systemu zaczepów, dzięki czemu powstaje stabilne, płaskie połączenie.

 

Wysokość systemu: ok. 12 cm
Waga przy pełnym nasyceniu wodą: ok. 175 kg/ m2
Objętość zgromadzonej wody: ok. 64 l/ m2
Współczynik spływu wody C: nieokreślony

CIĄGI PIESZE

Systemy dostosowane do użytkowania pieszego.
 

System „Nawierzchnie piesze i tarasy” z zastosowaniem podstawek Elefeet

Zalety:
- prosty, szybki i niezależny od warunków atmosferycznych montaż
- precyzyjna korekta wysokości za pomocą pierścienia regulacyjnego w obrębie łożyska ruchomego
- otwarte fugi, wolne od zanieczyszczeń i niepożądanej roślinności
- niewielki nakład pracy w przypadku pielęgnacji roślinności i konserwacji dachu
- możliwość stosowania również w przypadku dachów bezspadkowych (pusta przestrzeń drenażowa)
- obciążenie do 500kg/ szt., względnie 100kg/m2
- suche płyty zmniejszają ryzyko tworzenia się nalotów
- dobra ochrona mechaniczna i termiczna izolacji dachu, ochrona przed promieniami UV
- pusta przestrzeń od spodu może być wykorzystana do położenia wszelkiego rodzaju przewodów
- bogata oferta akcesoriówSystem „Nawierzchnie piesze” z zastosowaniem Floradrain
Prawie wszystkie elementy drenażowe firmy ZinCo są wykonane w taki sposób, by ich wytrzymałość na ściskanie umożliwiała projektantowi wykonanie nawierzchni pieszych na dachu, zgodnych z oczekiwaniami inwestora.

 

Ciężar własny nawierzchni: od 220 kg/m2

CIĄGI JEZDNE

Systemy dostosowane do użytkowania jezdnego.
 

System „Nawierzchnie jezdne” na dach odwrócony z drenażem Stabilodrain SD 30
Układając nawierzchnie przeznaczone do ruchu kołowego na podłożach o niewielkim nachyleniu oraz na dachach płaskich należy liczyć się z tworzeniem kałuż przy deszczowej aurze. Aby temu zapobiec, niezbędne jest stosowanie odpowiednich elementów drenażowych, takich jak Stabilodrain® SD 30 o wysokości 30 mm. Zapewnia on wymaganą wytrzymałość na zgniatanie, oraz gwarantuje skuteczne odprowadzanie wody spływającej z elewacji rynnami i kratkami ściekowymi. 

 System „Samochody osobowe” z zastosowaniem Elastodrain EL 202
System „Samochody osobowe” mimo swojej nieznacznej grubości, posiada znaczną wytrzymałość. Warunkiem jego zastosowania jest uwzględnienie na etapie projektu wszystkich nachyleń w nawierzchni (niedopuszczalne jest tworzenie nachylenia z użyciem posypki).
 

Ciężar własny konstrukcji: od 650 kg/m2

Substraty do zielonych dachów
Nasze substraty do  zielonych dachów
to specjalne mieszanki ogrodnicze, przeznaczone do różnych typów dachów zielonych. Produkowane na licencji niemieckiej firmy ZinCo substraty, oparte o wytyczne FLL, regularnie poddawane są badaniom i kontroli jakości. Odpowiednio dobrane składniki i specjalna technologia produkcji gwarantują rozwój roślin przez wiele lat. Mieszanki powstają na bazie składników mineralnych i odżywczych. 


Dostawa:
- w Big Bagach (1,5 m3)
- luzem w wywrotkach (25 m3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- produkty zgodne z zaleceniami Niemieckiego Naukowego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Realizacji Krajobrazu (FLL).
- substrat stabilny strukturalnie
- składniki substratu poddawane regularnej kontroli laboratorium
- substrat niepalny i mrozoodporny
- niewielki współczynnik osiadania
- wysoki współczynnik pojemności wodnej i powietrznej
- nie zawiera części spławianych i iłów

 

Podłoża ogrodnicze do dachów intensywnych


Zaawansowany dach intensywny

Podłoże ogrodnicze do zielonych dachów, na których przewidziano wysokie drzewa, krzewy, wymagające byliny i trawniki, zarówno z siewu jak i z rolki.
Substrat oparty na bazie zincolitu plus – mieszanki składników mineralnych i zincohumu – odpowiednio dobranych składników organicznych.
ciężar
suchy ok. 1000 g/l
mokry ok. 1500 g/l
wartość pH 6,5-8,0 – w zależności od rodzaju i wymogów dobranych roślin
zasolenie ≤1,5 g/l
substancje organiczne <90 g/l


Podłoża ogrodnicze do dachów ekstensywnych

Zaawansowany dach ekstensywny


Podłoże ogrodnicze do zielonych dachów, na których przewidziano nasadzenia lub wysiew roślin ekstensywnych (np. rozchodniki).

Substrat oparty w przeważającej części na bazie zincolitu plus – mieszanki składników mineralnych i niewielkiej części zincohumu – odpowiednio dobranych składników organicznych.
ciężar
suchy ok. 1100 g/l
mokry ok. 1400 g/l
wartość pH 6,8-8,5 – w zależności od rodzaju i wymogów dobranych roślin
zasolenie ≤2,0 g/l
substancje organiczne <40 g/l

Substrat do zasypywania drenaży

Zincolit®

Kruszywo mineralne o dużej porowatości i zdolności magazynowania wody.

« powrót
f