Kontakt

PROJEKTOWANIE OGRODÓW WARSZAWA
firma:
P.H.U. Piotrowicz

ul. Płońska 36A
03-683 Warszawa

  22-2166177
   791987266

Napisz wiadomość (kliknij tu)

Oferta

Cennik

Aktualności

Reklama

 • Projektowanie, zakładanie, pielęgnowanie ogrodów Warszawa
  i okolice 791987266, 22-2166177

Zasięg usług ogrodniczych:
Warszawa Białołęka, Bielany, Praga Północ, Bemowo, Ochota, Mokotów, Ursus, Wilanów, Włochy, Ursynów, Wawer, Wesoła, Ząbki, Marki, Zielonka, Wołomin, Klembów, Nadma, Radzymin, Wieliszew, Legionowo, Jabłonna, Czosnów, Łomianki, Izabelin, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki, Leszno, Błonie, Pruszków, Komorów, Nadarzyn, Lesznowola, Raszyn, Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Józefów, Otwock, Wiązowna, Halinów, Dębe Wielkie, woj. Mazowieckie


Tu jest miejsce
na Twoją reklamę
791 987 266EKOBORD

w najniższej cenie
www.ogrodniczy-sklep.pl

Kratki trawnikowe
Kratki trawnikowe
czarne, zielone
do parkingów
i wzmocnienia
trawników


Trawa z rolki

Zakładanie ogrodów Warszawa - ogrody Warszawa - Projektowanie-Ogrodow.Warszawa.pl

ZAKŁADANIE OGRODÓW WARSZAWA - TECHNOLOGIA

Estetyka + precyzja + najwyższa jakość (profesjonalizm) + piękno przestrzeni + miła współpraca = Twój ogród

Zaawansowane technologie i style zakładania ogrodów - Warszawa i okolice.
Na tej stronie prezentujemy Panstwu pewne sprawdzone technologie zakładania ogrodów, które przyczyniają się do profesjonalenego i estetycznego wyglądu ogrodu.

1. OBRZEŻA OGRODOWE EKOBORD.

W technologii zakładania ogrodów bardzo ważna jest estetyka całości ogrodu. Okazuje się, że detale odgrywają bardzo ważną, jeżli nie kluczową rolę w wyglądzie ogrodu. Jak oddzielić trawnik od rabaty albo trawnik od ścieżki żwirowej, jeżeli wiadomo, że trawa będzie ekspansywnie przerastała inne powierzchnie? Jakie zastosować obrzeża, tak aby nie trzeba było ponawiać prac oczyszczania ogrodu co roku? Jakie zastosować obrzeże, żeby nie zepsuć optyki ogrodu poprzez ciężkie krawężniki betonowe? Jaka technologia jest najbardziej ekonomiczna?

Proponujemy stosowanie EKOBORDU.

Narzędzia służące do montażu ekobordu oraz sposób łączenia metrowych listew ekobordu:Prosty sposób sposób montażu ekobordu:Efekt końcowy: ukrycie obrzeża i estetyka oddzielenia dwóch powierzchni ogrodowych:


2. AGROWŁÓKNINA - ochrona przed chwastami.

Agrotkanina - ochrona przed chwastami

Montaż agrowłókniny jest bardzo prosty. Po wytyczeniu powierzchni nasadzeń rozkładamy agrowłókninę, przycinami nożyczkami kształty i w miejscach, gdzie mają być posadzone rośliny wycinamy krzyżyki. Później tylko odchylamy ćwiartki, wykopujemy otwór w ziemi, dodajemy ziemi ogrodniczej i sadzimy roślinę. Po posadzeniu wszystkich roślin przykładamy odchylone ćwiartki włókniny do środka.

Agrowłókninę przysypujemy różnymi frakcjami i rodzajami żwiru ozdobnego, korą mieloną, czy farbowaną drobną frakcją drzewną.


Agrotkaniny (czytaj więcej) ...

3. Siatka przeciwko kretom - ochrona trawników przed kretami.


Siatka ogrodowa przeciw kretomSiatka na krety czarna SK2/200, polipropylen, szer.2m, dł.200m (400m2), oczko 15/20mm

Siatki NOVMAX (polskiej produkcji) do zabezpieczania trawników i upraw przed wtargnięciem kretów, nornic i innych gryzoni.
Podstawowe funkcje siatek:

 • zapobiegają powstawaniu kopców na trawnikach,
 • wzmacniają system korzeniowy murawy, który bez żadnego problemu i bardzo szybko przenika przez siatkę do gleby.

Siatka ochronna składa się z oczek o wymiarach 15x20mm.
Takie gabaryty optymalnie chronią ogrody przed inwazją podziemnych gryzoni.

Materiał: Polipropylen wysokiej gęstości
odporny na przegryzanie gryzoni i warunki atmosferyczne.
Gdzie można kupić najtaniej? www.ogrodniczy-sklep.pl


3. Palisady ogrodnicze.

EKO-PALISADA h=170mm / l=1000mm EKO-PALISADA h=170mm / l=1000mm


Palisady ogrodnicze służą do obrzeżenia podwyższonych rabat. Ekopalisada (1 zdjęcie) jest pod względem technicznym najlepiej przystosowaną palisadą do ogrodu. Odcinki pojedyncze mają 17cm wysokości i metr długości. Są wyprodukowane z tworzywa recylingowego odpornego na promieniowanie UV i różne temperatury. Producentem jest lider na rynku obrzeży ogrodowych: Ekobord System.

Więcej o palisadach ogrodniczych (czytaj) ...

 

4. Wypełnienie rabat (miejsc z nasadzeniami).

Najczęściej wybieramy jedno z dwóch rodzajów wypełnień rabat - czyli miejsc z posadzonymi roślinami:

 • kora ogrodowa, przekompostowana, zmielona
 • żwir ozdobny (kształty kamyków obłe, trudno się po nim chodzi), grys (kamyki są płaskie i kanciaste, dobrze i stabiline się po nich chodzi).

  ŻWIR OZDOBNY:

  Żwir w ogrodzie Zastosowanie żwiru wspomaga nie tylko estetykę ogrodu, ale też łatwość utrzymania czystości wokół roślin. Wszelkie zanieczyszczenia możemy wydmuchiwać dmuchawą (elektryczną lub spalinową).
  Barwy żwiru i grysu są zróżncowane w skali białości i szarości, brązu, lekkiej zieleni, brązu, czerni. Należy pamiętać, że popularny grys, tzw. "Biała Marianna" po roku żółknie, lekko zielenieje na krawędziach kamyczków - wiąże się to z naturalnymi procesami bologicznymi w ogrodzie i może dla niektórych być zjawiskiem miłym dla oka.
  KORA OGRODOWA:


  Kora ogrodowa Kora ogrodowa jest najczęściej stosowana w ogrodach. Jest najtańsza, estetyczna. Minusem jest jednak konieczność uzupełniania jej co roku (kora rozkłada się). Kora także nikorzystnie wpływa na bologiczną kondycję ogrodu - ponieważ bakterie w niej żyjące żywią się azotem z cząsteczek humusu, który z kolei niezbędny jest dla prawidłowego rozwoju roślin. Nie jest niebezpieczne dla większych roślin (duże krzewy, drzewa). Mniejsze rośliny (byliny, drobne krzewy), mogą się przez korę przebarwiać i słabo rosnąć lub nawet chorować (np. na choroby grzybowe). Korę zaleca się do stosowania w rabatach z krzewami odpornymi lub drzewami.

 

 

5. Założenie trawnika - z siewu lub z rolki.


Założenie trawnika


Są dwie podstawowe metody:

 • trawnik z siewu
 • trawnik z rolki

  Trawnik z rolki jest droższy i bardziej wymagający w utrzymaniu. Nie wolno doprowadzić do "skołtunienia" się darni, ponieważ pojawią się żółte plamy świadczące o przegnitych, niedotlenionych korzeniach.

  Trawnik siany jest bezpieczniejszy. Trawa "ma czas" na przystosowania się do danego miejsca i uodpornenia na różne czynniki przyrodnicze takie jak lokalne przymrozki, czy niekorzystne oświetlenie w danej porze roku.

  Trawa z rolki
  Więcej informacji trawie z rolki, aktualnej cenie znajdą Państwo tutaj: TRAWA Z ROLKI.

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Zielone parkingi - EKOKRATA.

 

Kratka samochodowa 50/50/4cm Inovgreen 40 - wytrzymałość 310t/m² - IG40

Jeżeli chcemy wzmocnić swój trawnik (np. na terenie podsiąkającym) lub pragniemy zwiększyć sobie powierzchnię parkingową nie poszerzając przy tym betonowej przestrzeni możemy pomyśleć o kratce trawnikowej, nazywanej również kratką parkingową. W Polsce popularne są kratki trawnikowe Geosystem, Inovgreen, Stella Green, Ecoraster, Coregravel.

Kratki przeważnie mają kształty 50/50cm, różnią się wysokością: 3-4-5cm i nośnością, np. do 150 ton lub 250 ton.

Więcej o rodzajach kratek trawnikowych, cenach, sposobach montazu znajdą Państwo tutaj: KRATKI TRAWNIKOWE oraz: MONTAŻ KRATKI TRAWNIKOWEJ.

« powrót
f