Kontakt

PROJEKTOWANIE OGRODÓW WARSZAWA
firma:
P.H.U. Piotrowicz

ul. Płońska 36A
03-683 Warszawa

  22-2166177
   791987266

Napisz wiadomość (kliknij tu)

Oferta

Cennik

Aktualności

Reklama

 • Projektowanie, zakładanie, pielęgnowanie ogrodów Warszawa
  i okolice 791987266, 22-2166177

Zasięg usług ogrodniczych:
Warszawa Białołęka, Bielany, Praga Północ, Bemowo, Ochota, Mokotów, Ursus, Wilanów, Włochy, Ursynów, Wawer, Wesoła, Ząbki, Marki, Zielonka, Wołomin, Klembów, Nadma, Radzymin, Wieliszew, Legionowo, Jabłonna, Czosnów, Łomianki, Izabelin, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki, Leszno, Błonie, Pruszków, Komorów, Nadarzyn, Lesznowola, Raszyn, Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Józefów, Otwock, Wiązowna, Halinów, Dębe Wielkie, woj. Mazowieckie


Tu jest miejsce
na Twoją reklamę
791 987 266EKOBORD

w najniższej cenie
www.ogrodniczy-sklep.pl

Kratki trawnikowe
Kratki trawnikowe
czarne, zielone
do parkingów
i wzmocnienia
trawników


Trawa z rolki

Praktyczne porady dla właścicieli ogrodów

Projekty i realizacje ogrodów - galerie (Projektowanie Ogrodow Warszawa)Jak założyć ogród?

 • skontaktuj się z nami (kontakt);
 • przyjedziemy na rozmowę wstępną;
 • wykonamy 3 wstępne propozycje aranżacji ogrodu;
 • oddamy gotowy projekt ogrodu;
 • przedstawimy szczegółowy kosztorys ogrodu;
 • przeprowadzimy jego realizację;
 • zajmiemy się całoroczną lub okresową pielęgnacją.


 • Dlaczego warto powierzyć swoją przestrzeń architektowi krajobrazu?

Projektant ogrodów Warszawa

Prywatni właściciele posesji coraz chętniej powierzają swoje ogrody firmom architektury krajobrazu. Otrzymują w zamian szczegółowy projekt ogrodu wraz ze wszystkimi detalami dotyczącymi np. nawierzchni, nawodnienia, czy oświetlenia; kosztorys prac opracowany na podstawie projektu i wspólnych negocjacji i wreszcie wykonany ogród od podstaw, z możliwością jego regularnej pielęgnacji. Profesjonalne zakładanie ogrodów zmienia na lepsze krajobraz Polski. Piękna przestrzeń jest naszym odzyskanym rajem.
Architekt krajobrazu - osoba uprawniona do projektowania oraz nadzorowania budowy i utrzymania wszystkich obszarów krajobrazu zurbanizowanego i niezurbanizowanego.

 • Jakie są koszty ogrodu - ile kosztuje ogród?

Projekt ogrodu nie jest typowym, seryjnym projektem. W odróżnieniu od projektu budynków nie ma dwóch identycznych, powtarzalnych ogrodów, nawet jeżeli jest to zabudowa szeregowa i wymiary działek są identyczne. Każdy ogród jest indywidualnie aranżowany, dlatego posiada swoją wartość. Oprócz tego wartością (ciągle jeszcze mało docenianą) jest myśl twórcza, wizja terenu, przeniesienie wyobraźni przestrzennej na teren działki. Koszt wyceniany jest zatem indywidualnie.

 • Po co nam projekt ogrodu?

  10 powodów, dla których warto posiadać projekt swojego ogrodu:

Projektowanie i zakładanie ogrodów Warszawa1. Układ kompozycji ogrodu oraz zestawienie odpowiednich roślin wykonany jest przez architekta krajobrazu, magistra inżyniera.
2. Kompletny projekt ogrodu służy do precyzyjnej wyceny założenia ogrodu.
3. Dzięki projektowi ogrodu właściciel ogrodu może go odtworzyć po latach (lub jego zniekształcone fragmenty).
4. Projekt ogrodu jest połączeniem wizji architekta z pomysłami inwestora.
5. Dzięki projektowi ogrodu mogą Państwo założyć ogród oryginalny, jedyny, niepowtarzalny.
6. W ogrodzie wszystko jest przemyślane, nie rządzą nimi przypadki.
7. Dzięki projektowi ogrodu można zaplanować wszystkie dodatkowe elementy ogrodu: nawodnienie, oświetlenie, małą architekturę itd.
8. Projekt ogrodu gwarantuje spójną, integralną całość ogrodu.
9. Dzięki projektowi możemy określić funkcje poszczególnych przestrzeni ogrodu (np. rekreacyjna, reprezentacyjna, dziecięca, gospodarcza).
10. Dobry projekt ogrodu jest cenną wartością w kategorii sztuki ogrodowej.


 • Wykonanie ogrodu - kiedy rozpocząć zakładanie ogrodu?

Zakładanie Ogrodów Warszawa

Można zacząć budowę ogrodu od wiosny i w zależności od jego rozmiaru skończyć nawet w ciągu dwóch miesięcy. Nie ma również problemu jeżeli w środku sezonu zakładamy ogród, czy nawet pod koniec. Jeżeli chodzi o trawnik, to oczywiście najlepiej zakładać go na wiosnę, ale jeżeli zapewnimy regularne podlewanie (poranne i popołudniowe) to spokojnie możemy go zakładać w pełnym upale, ale w okresie maks. do połowy września. Odnośnie sadzenia roślin: rośliny w donicach możemy sadzić przez cały okres wegetacyjny, czyli od wiosny do jesieni. Przesadzanie roślin lub sadzenie roślin "z gruntu" możliwe jest tylko wiosną i jesienią. Należy wtedy przestrzegać zasad ochrony korzeni.


 • Co należy przygotować przed założeniem ogrodu?

Zakładanie Ogrodów Warszawa, wykonywanie ogrodów, pielęgnowanie ogrodów, projektowanie ogrodów

Do zaprojektowania ogrodu potrzebny jest tzw. "podkład geodezyjny" nazywany również: planem zagospodarowania działki (terenu), na którym mamy wyrysowany plan działki, terenu, z jego wyraźnymi granicami, usytuowanie wszystkich budynków funkcyjnych (mieszkalny, gospodarczy, instytucjonalny), dojazdy, nawierzchnie, infrastrukturę (prąd, gaz, wodociągi, kanalizacja itd.) - wszystko w określonej skali, np. 1:500 (standardowe działki) lub 1:1000 (większe tereny). Wykonanie ogrodu wymaga uprzedniego przygotowania terenu budowy. Oczywiście, można skorzystać z pomocy firmy ogrodniczej, ale również we własnym zakresie postarać się o uporządkowanie terenu - wywiezienie zanieczyszczeń, szczególnie resztek pobudowlanych. Dalsze etapy, a szczególnie stosowanie Roundapu należy powierzyć tylko i wyłącznie wykwalifikowanej firmie ogrodniczej.

« powrót
f